System solarny PowerPanel

Firma Kingspan, założona ponad 40 lat temu, jest renomowanym i największym na świecie producentem i dostawcą izolacyjnych płyt warstwowych. Naturalnym etapem naszego rozwoju było włączenie do oferty produktów technologii wykorzystującej odnawialne źródła energii, która znalazła swoje zastosowanie w naszych fotowoltaicznych (PV) systemach PowerPanel.

 

Proste źródła energii odnawialnej – Systemy PowerPanel

Systemy fotowoltaiczne (PV) generują czystą, niewrażliwą na inflacyjne ruchy cen, energię elektryczną, zmniejszając koszty energii. Wytworzona energia może być wykorzystana na miejscu, lub jeśli nie jest zużywana, może być „odsprzedana” do sieci energetycznej. Nawet gdy niebo jest zachmurzone systemy fotowoltaiczne produkują energię elektryczną przez cały czas.


Każda kWh energii produkowana jest przy zerowej emisji dwutlenku węgla, co znacznie redukuje całkowitą emisję CO2 przez budynek. Zmniejsza zależność od paliw kopalnych i jądrowych i pomaga spełnić zasadę korporacyjnej odpowiedzialności społecznej. Taka inwestycja z pewnością zwiększy wartość budynku w przypadku sprzedaży czy najmu i ułatwi pozyskanie Certyfikatu Energetycznego.


Firma Kingspan, projektuje, produkuje i dostarcza około dwudziestu milionów m² izolacyjnych płyt warstwowych rocznie i ściśle współpracuje z wiodącymi inwestorami budowlanych, deweloperami, projektantami i podwykonawcami budowlanymi na rynku nieruchomości. Umożliwiło nam to wprowadzenie szeregu w pełni zintegrowanych rozwiązań fotowoltaicznych dla dachów, ścian i elewacji, od jednego, zaufanego dostawcy, eliminując wieloetapową instalację i ryzyko integracji z obudową budynku.


Firma Kingspan zapewni Państwu wstępną specyfikację systemu wraz z przygotowaniem całościowej oferty oraz wsparcie na etapie specjalistycznego projektu wykonawczego i montażu. Systemy PowerPanel są zoptymalizowane i zaprojektowane tak, aby umożliwić szybki montaż i zapewnić zwrot z inwestycji w możliwie najkrótszym czasie.
Zalety systemu

Kingspan oferuje zarówno rozwiązania oparte na konwencjonalnych modułach krystalicznych jak i bardzo elastycznego laminatu fotowoltaicznego Kingspan Powerpanel.
Czytaj więcej.

 

 

 

 

 

Zastosowanie

Systemy Kingspan PowerPanel mogą być instalowane na różnych typach budynków, nowych, poddawanych renowacji czy modernizacji.
Czytaj więcej.

Studium przypadku

Obiekt Brook House

Firma Sustainable Energy Systems Ltd (SES) odnowiła jeden ze swoich budynków przy użyciu systemu Kingspan PowerPanel.Czytaj więcej

Brook House

Zielone Certyfikaty

Kingspan Powerpanel - BrochureRządowy program zachęcający właścicieli nieruchomości do wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Kliknij tutaj

Projekt „szyty na miarę”

Kingspan Powerpanel - Brochure

Aby uzyskać skonfigurowane rozwiązanie PV dla twoich potrzeb Kliknij tutaj

Materiały do pobrania

Kingspan Powerpanel - Brochure

Kingspan PowerPanel – broszura PDF Kliknij tutaj