Studium Przypadku

Potwierdź słowa czynem

Brook House

Jeśli pracujesz w branży doradztwa ludziom, jakie są najlepsze sposoby wykorzystania energii odnawialnej, ważne jest, aby praktykować to, o czym mówisz. A więc, kiedy firma Sustainable Energy Systems Ltd (SES) postanowiła wyremontować jeden ze swoich budynków, uznała, że skorzysta z nowych systemów izolacyjnych płyt warstwowych Kingspan PowerPanel.


Asortyment produktów Kingspan PowerPanel oferuje szereg opcji fotowoltaicznych, ale system zainstalowany na obiekcie Brook House był laminatem dachowym PowerPanel, obejmującym specjalnie dostosowaną wersję płyty dachowej KS1000 LP Lo-pitch w kolorze Juniper Green oraz cienką warstwę laminatu fotowoltaicznego naklejonego bezpośrednio na zewnętrzną warstwę płyty. System ten ma tę zaletę, że kompletnie integruje w sobie termoizolację budynku z produkcją energii elektrycznej. Cienki laminat membranowy używany w tym systemie jest elastyczny, lekki i jest instalowany fabrycznie, tak aby panele które przyjadą na miejsce budowy były gotowe do produkcji energii.


Jon Kemp, Dyrektor Zarządzający SES powiedział: "Laminat dachowy Kingspan PowerPanel to szybki i skuteczny sposób na integrację odnawialnych źródeł energii w budynkach komercyjnych. System zawiera doskonałe właściwości płyt izolacyjnych Kingspan oraz dyskretnie zintegrowany panel fotowoltaiczny zdolny wyprodukować około 80% zapotrzebowania budynku na energię. Wykorzystanie go na naszym budynku, to był naprawdę rozsądny wybór.


Ten odnowiony budynek z cegły był pierwotnie częścią fermy drobiu i stał nieużywany od trzydziestu jeden lat zanim został przejęty przez właścicieli SES i zmodernizowany, aby zapewnić odpowiednie miejsce na szkolenia i magazyn. Decyzja o remoncie zamiast wyburzenia oznaczała, że można uzyskać bardzo opłacalne miejsca pracy, przy stosunkowo niewielkiej emisji dwutlenku węgla.


Fabrycznie produkowany jednoelementowy Laminat Dachowy PowerPanel pozwala na szybki i sprawny montaż obniżając koszty, oraz w tym przypadku ułatwia zakończenie prac wykonawczych na obiekcie zgodnie z planem.


Nowy dach przyczyni się również do obniżenia kosztów ogrzewania i energii elektrycznej, a elektryczność generowana przez system Kingspan PowerPanel sprawi, że koszty eksploatacji budynku będą na niskim poziomie. Ponadto, SES będzie mógł dopasować się do nowej taryfy Feed-in Tariff, co przyspieszy czas zwrotu kosztów z inwestycji. Oczekuje się, że ta inwestycja umożliwi rozwój firmy, w oferowaniu zatrudnienia i szkoleń dla społeczności lokalnej, oraz będzie doskonałym przykładem wykorzystania źródeł energii odnawialnej i budownictwa energooszczędnego.


Płyta KS1000 LP Lo-Pitch zawiera ten sam rdzeń izolacyjny PIR ECOsafe co inne płyty warstwowe Kingspan, który nie zawiera CFC ani HCFC i ma niski wpływ na globalne ocieplenie klimatu. Te płyty izolacyjne charakteryzują się bardzo dobrą szczelnością powietrzną.


Dostępne są również w wersji z kompleksową gwarancją (Kingspan Total Guarantee), na parametry strukturalne i izolacyjne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Gama produktów

Kingspan Powerpanel - Roof Glaze

Moduł Dachowy PowerPanel

Moduł krystaliczny mocowany do płyt warstwowych Kingspan za pomocą specjalnych ram. Dowiedz się więcej

 

Kingspan Powerpanel - Roof Laminate

Laminat dachowy PowerPanel

Gama izolacyjnych płyt dachowych pokrytych fabrycznie cienkowarstwowymi laminatami klejonymi bezpośrednio do warstwy zew. płyty.

Dowiedz się więcejKingspan Powerpanel - Wall Glaze

Moduł Ścienny PowerPanel

Moduł krystalcizny lub amorficzny (laminat) w pełni zintegrowany  z elewacją budynku.

Dowiedz się więcej


Zielone Certyfikaty

Kingspan Powerpanel - Brochure Rządowy program zachęcający właścicieli nieruchomości do wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Kliknij tutaj

Projekt szyty na miarę

Kingspan Powerpanel - Brochure

Aby uzyskać skonfigurowane rozwiązanie PV dla twoich potrzeb. Kliknij tutaj

Materiały do pobrania

Kingspan Powerpanel - Brochure

Kingspan PowerPanel – broszura PDF. Kliknij tutaj

 

 

 

 

 

 

Kingspan PowerPanel Project Survey

Ankieta Projektowa Kingspan PowerPanel PDF Kliknij tutaj